Aštanga vinjasa joga

Yra tikslus, niuansus išlaikęs metodas, kaip būtent numatyta praktikuoti jogą. Šis metodas vadinasi aštanga vinjasa joga.

  • Aštanga joga – 8 jogos praktikos kryptys, aprašytos esminiame jogos tekste Patandžalio “Jogos sutrose”.
  • Aštanga vinjasa joga – konkretus metodas, kaip būtent efektyviausiai pasiekti tai, apie ką rašė jogos “tėvas” Patandžalis.

Aštanga vinjasa joga – yra senovinė jogos sistema, atskleista pasauliui Mokytojo Pattabhi Džoiso. Šis jogos metodas ypatingas savo atlikimo technika, kuri vadinama vinjasa. Vinjasa tuo pačiu metu vienija darbą su protu, kūnu, kvėpavimu, jausmais, ir koncentracija, pereinančia į dinaminę meditaciją. Praktikos metu kvėpuojama ypatingu būdu, kvėpavimas tiksliai jungiamas su pozų seka. Tai sukelia intensyvų vidinį karštį ir prakaitavimą, kuris detoksikuoja kūną, išvalo audinius ir organus.  Pagerėja apytaka, kūnas tampa stiprus ir lankstus, protas – aiškus.

Aštanga vinjasa joga leidžia praktikuojančiam laipsniškai atskleisti ir realizuoti asmeninį žmogaus potencialą visais  lygiais – fiziniu, emociniu, mentaliniu ir dvasiniu. Šios praktikos pagalba įgyjama  jausmų kontrolė ir gilus savęs suvokimas. Nuolat praktikuojant pasiekiamas išliekantis kūno energijos ir proto stabilumas.

Šiandien plačiai pasaulyje praktikuojama Aštanga joga kildinama nuo išminčiaus Vamanos, kuriam priskiriamas senovinis tekstas, vadinamas “Joga Korunta”. Vėliau, šiame tekste esančius mokymus gavo legendinis jogas T. Krišnamačarja iš savo mokytojo Rama Mohan Brahmačari, pas kurį 8 metus intensyviai mokėsi Tibeto  kalnuose. T. Krišnamačarja, savo ruožtu, perleido mokymus Pattabhi Džoisui, atvėrusį mokymus pasauliui.

Aštanga vinjasa joga yra autentiška sistema, ypač efektyvi, populiari ir pripažinta pasaulyje. Šią jogą praktikuoja Madonna, Stingas, Moby, Gvinet Peltrow ir kiti žymūs, bei talentingi pasaulio žmonės.

Taip pat skaitykite:

Aštanga jogos įvadas

Kvėpavimo terapijos
kursas